Senuto - oprogramowanie do SEO

Dokładna analiza danych to klucz do zajmowania wysokich pozycji w Google. Jeśli szukasz narzędzia, które ułatwia pracę w tym zakresie — oferując też dodatkowe funkcjonalności — to jesteś we właściwym miejscu. Z tego tekstu dowiesz się, czym jest Senuto i jak korzystać z tego narzędzia, aby poprawić SEO swojej strony. 

Na początku muszę zasygnalizować, komu korzystanie z Senuto przyniesie największy pożytek. Oczywiście do tego grona osób zalicza się specjaista SEO, SEO copywriter i content marketer.

Do czego w ogóle potrzebne mi Senuto…?

Jest kilka narzędzi do SEO, na których warto oprzeć swoje codzienne działania. Jednym z nich niewątpliwie jest Senuto. 

Dzięki tej aplikacji można realizować następujące działania:

  • Analiza widoczności Twojej strony i Twojej konkurencji;
  • Dostęp do kilkumilionowej bazy słów kluczowych;
  • Monitoring pozycji (aktualizowany każdego dnia);
  • Szczegółowa analiza wyników w TOP10 Google;
  • Content planer umożliwiający automatyczne tworzenie tematów artykułów;
  • Content writer pozwalający na podstawie sztucznej inteligencji tworzyć treści na bloga;

Narzędzie jest w logiczny sposób uporządkowane — każda z powyższych funkcjonalności znajduje się w odrębnym module. Poniżej wyjaśnię, jak konkretnie wygląda praca w oprogramowaniu Senuto. 

Analiza widoczności stron w Senuto

Pierwszy z dostępnych w Senuto modułów pozwala monitorować zmiany widoczności strony w SERP-ach. Monitoring ten odbywa się na wielu płaszczyznach. Wystarczy wpisać adres interesującej nas strony, by otrzymać wiele wartościowych informacji związanych z jej widocznością.

W pierwszej kolejności można sprawdzić na jakie frazy dana witryna pojawia się w TOP 3, TOP 10 i TOP 50 wyników wyszukiwania Google. W tym miejscu można też dowiedzieć się, jak na tle naszej strony wypada konkurencja — jak zmienia się jej widoczność w odniesieniu do czasu.

Jeden z raportów dostępnych w tym module pozwala zbadać ogólną kondycję strony — pokazać, jak często jest ona odwiedzana przez użytkowników wyszukiwarki Google. 

Moduł ten pozwala też identyfikować występowanie zjawiska kanibalizacji stron. Można tu także podejrzeć wykres wskazujący ewentualną sezonowość poszczególnych fraz kluczowych.

Baza słów kluczowych Senuto

Jedną z najważniejszych funkcjonalności dla specjalistów SEO jest dostęp do ogromnego zbioru słów kluczowych. Znajduje się tu wiele przydatnych raportów na temat poszczególnych fraz.

Raport “Grupy słów kluczowych”

W tym miejscu oprogramowanie przypisuje całą grupę słów kluczowych powiązanych z interesującą Cię frazą — tak, aby móc je umieścić na swoich podstronach — pozostają one ze sobą znaczeniowo/tematycznie w ścisłym związku ze sobą.

Moduł baza słów kluczowych to także dwa dodatkowe cenne raporty:

  1. Pytania: Senuto pokazuje wszystkie pytania, w których pojawia się wprowadzone przez Ciebie słowo kluczowe. 
  2. Słowa zależne: Tutaj otrzymujesz porcję słów, które są powiązane z wpisanym przez Ciebie słowem kluczowym. 

Dane zgromadzone w module Baza słów kluczowych stanowią świetne warunki do optymalizacji strony oraz poprawie pozycji na interesujące Cię frazy kluczowe. Z drugiej strony na rynku pojawiło się wiele edytorów tekstowych, które w sposób automatyczny gromadzą powiązane słowa kluczowe i prezentują je w inteligentnym edytorze tekstowym — przykładem może być tu NeuronWriter.

Ten artykuł może Cię zaciekawić: narzędzia dla SEO copywritera

Monitoring w Senuto

Senuto pozwala stworzyć projekt, który możesz stale monitorować — bez konieczności wpisywania adresu strony. Tworzenie projektu to prosty proces. Wystarczy podać adres domeny, nazwę projektu i określić region, na którym ma być prowadzony monitoring.

Po kilku minutach projekt zostaje dodany do Twojego panelu Senuto. Od tego momentu masz stały wgląd do informacji związanych z widocznością Twojej witryny w Google. 

Możesz sprawdzić, jak wygląda historia widoczności strony na poszczególne frazy kluczowe. Dowiedzieć się, na które frazy pojawia się wynik wyszukiwania typu direct answer. 

Analiza SERP

Kolejny moduł służy szczegółowenu prześwietlaniu sytuacji w SERP na frazy, które Cię interesują.

Wystarczy wprowadzić słowo, na które chcesz pozycjonować stornę w Google, a Senuto zbierze najważniejsze informacje na temat podstron, które są w pierwszej dziesiątce wyników wyszukiwania na to własnie słowo.

Analiza SERP pozwoli Ci na lepsze planowanie treści — wskazując jaki brzmi tekst nagłówków Twoich głownych rywali w SERP-ach, jak wygląda struktura całego tekstu na tych podstronach i jaka jest długość samej treści. Każdy ekspert SEO doceni znaczenie tego modułu dla skuteczności działań SEO.

Content planner Senuto — jak wykorzystać go do przygotowania treści na 3 miesiące?

Opracowywanie content planów bywa żmudnym zajęciem. A przynajmniej do niedawna takie było. Dziś SEO-wcy mogą skorzystać z Senuto i z modułu Content Planner. Wystarczy w tym narzędziu wprowadzić swoją domenę, słowo kluczowe, które ma być bazą dla content planu i adresy stron konkurencji, a Senuto na tej podstawie przygotuje plan publikacji artykułów na blogu.

Cały proces jest praktycznie automatyczny i trwa kilka minut. Oczywiście — aby działania te miały sens — trzeba wcześniej zorientować się, jakie główne frazy kluczowe są istotne dla Twojego biznesu i kto jest Twoją bezpośrednią konkurencją. Tylko wtedy content plan będzie miał faktyczną wartość.

Writer od Senuto

Niedawno dodaną funkcjonalnością do zestawu Senuto jest moduł writer. Pozwala on generować treści (lub same rekomendacje do tekstów), wykorzystując machine learning. Funkcjonalność ta może być sporą optymalizacją finansową każdej kampanii SEO.  W oparciu o zgromadzone dane doświadczony content editor może przygotować wysokiej jakości treści w krótkim czasie — bez konieczności angażowania zewnętrznych SEO copywriterów.

Writer od Senuto w oparciu o dane z tekstów na najwyższych pozycjach w Google, podpowiada, ile w Twojej treści powinno znaleźć się słów, nagłówków i obrazków. Dodatkowo sugeruje działania poprawiające linkowanie wewnętrzne. Napisany tekst można później monitorować w oknie aplikacji. To rozwiązanie zwiększa skuteczność marketingu internetowego w wyszukiwarce. 

Omówienie funkcjonalności Senuto – podsumowanie

Jeśli chcesz poprawić skuteczność działań pozycjonerskich, omówione oprogramowanie może być wręcz kamieniem milowym na drodze do wysokich pozycji w Google. Wykorzystanie tego narzędzia SEO wyraźnie pomoże w zwiększeniu ruchu z Google w Twoim serwisie. Sięgając po Senuto będziesz w stanie każdego dnia szczegółowo monitorować i optymalizować swoje treści — ku uciesze robotów wyszukiwarki i czytelników Twoich tekstów.

Pamiętaj, że Senuto jest jednym z najpopularniejszych narzędzi do zarządzania słowami kluczowymi i publikacji treści na stronach. Twórcy aplikacji stale pracują nad nowymi funkcjonalnościami — warto skorzystać z tego oprogramowania, które zwiększy marketingowy potencjał Twojej witryny.