Prezent dla copywritera

Każdy lubi dostawać prezenty. Copywriter nie jest tu wyjątkiem. Specyfika tego zajęcia sprawia, że jest ogromne pole do działania, jeśli chodzi o wybór upominku dla osoby, której zawodem jest copywriting i content marketing. Poniżej znajdziesz listę moich pomysłów, którymi sprawisz radość copywriterowi z Twojego otoczenia.

Każdy copywriter doceni praktyczny wymiar upominku

Wiem, że moje podejście może wydawać się mało kreatywne, ale znam dobrze tę branżę — wiem, że często osoby zajmującej się pisaniem nie mają budżetu na ważne narzędzia usprawniające codzienną pracę. Dlatego też listę otwieram od narzędzi dla copywritera

NeuronWriter – must-have każdego cyfrowego pisarza

Jeśli Twój copywriter pisze teksty SEO, obecnie musi korzystać z profesjonalnego edytora treści. Niestety wciąż wiele osób nie ma dodatkowych środków, by dokonać tego ważnego zakupu. Urodziny, czy święta to doskonała okazja, aby zafundować mu podarunkowe oprogramowanie, dzięki któremu zacznie tworzyć skuteczne treści. Najlepszym w mojej opinii narzędziem jest tutaj NeuronWriter — internetowy edytor tekstów, z którym twórca treści zacznie pisać artykuły i opisy produktów wysoko oceniane przez Google.

Edytor tekstów na prezent dla copywritera
Profesjonalny edytor tekstów SEO jako prezent dla copywritera

Narzędzie możesz kupić w atrakcyjnej cenie na stronie AppSumo — tutaj masz link.

Senuto – kombajn dla osoby zajmującej się SEO i content marketingiem

Kolejnym narzędziem, do którego zaglądam codziennie, jest Senuto. Narzędzie pozwala sprawdzać słowa kluczowe SEO, jakich szukają użytkownicy Google. 

Wykonując zawód copywritera — pisząc teksty na swojego bloga i blogi klientów, trzeba mieć wgląd do sytuacji w wynikach wyszukiwania Google. Senuto pozwala dokładnie prześwietlać to, co dzieje się w Google. Z tego względu jest to obowiązkowa pozycja na liście narzędzi copywritera. W tym wypadku może to być trafiony prezent dla osoby zajmującej się zawodowo copywritingiem i content marketingiem. 

Dostęp do aplikacji jest przyznawany w ramach rocznej subskrypcji. 

Sprawdź, jak można zarabiać na pisaniu w internecie?

Dobry kurs lub e-book z myślą o poprawie warsztatu

Praca z tekstem to konieczność ciągłego doskonalenia się. Możesz zafundować bliskiej osobie np. kurs pisania na social media albo kurs SEO copywritingu. Zaletą kursu internetowego jest fakt, że każdy może realizować zawarty w nim materiał według własnego planu. 

Przy czym, decydując się na tego typu prezent, musisz się upewnić, że faktycznie obszar tematyczny odpowiada zainteresowaniom danej osoby. Może się okazać, że tematyka kursu, który chcesz kupić bliskiej osobie, kompletnie nie pokrywa się z jej zainteresowaniami. 

Kurs SEO copywriting online

Książki o copywritingu i content marketingu

Większość z nas coś czyta. Copywriterzy pewnie w większości przypadków czytają książki poświęcone tej tematyce. Jeśli chcesz poznać długą listę pozycji o copywritingu, zachęcam Cię do przeczytania tego artykułu: Książki dla copywritera. W tym tekście podzielę się 3 pozycjami, które według mnie mogą być przydatne dla osób na różnym poziomie wiedzy:

  • Everybody Writes: książka, z której osoba pisząca pozna podstawy, jak również bardziej zaawansowane techniki tworzenia skutecznych tekstów;
  • Ogilvy o reklamie: gdybym nie miał tej książki na półce, z pewnością chciałbym ją dostać w ramach prezentu dla copywritera. Sądzę, że zainteresuje ona każdą osobę, która zajmuje się pisaniem — zwłaszcza tym bardziej sprzedażowym.

Całą listę książek dla copywritera znajdziesz w tym artykule: książki o copywritingu

Prezent dla copywritera z myślą o zdrowym stanowisku pracy

Wielogodzinne sesje pisarskie przy komputerze nie są obojętne dla zdrowia copywriterów. Choć w pierwszych latach pracy kręgosłup, czy nadgarstki wcale nie muszą dawać znać o sobie, to z czasem mogą odezwać się z pełną stanowczością. Wtedy pisarz z Twojego otoczenia pomocy będzie musiał szukać w gabinecie fizjoterapeuty. Warto więc sprawić copywriterowi prezenty z myślą o ergonomii pracy przy komputerze.

Krzesło ergonomiczne

Ergonomiczne, wygodne krzesło to podstawa zdrowego stanowiska pracy. Sądzę, że jeśli osoba, której chcesz kupić prezent, wciąż nie ma krzesła, będzie to idealny prezent dla copywritera!

Poniżej zamieszczam link do dwóch krzeseł, z których sam korzystałem:

  • Diablo Chairs V-Basic: choć teoretycznie jest to krzesło gamingowe, to jego estetyka nie przypomina typowych foteli do gier — które swoim designem często przypominają fotel bolidu formuły 1. Byłem z tego fotela całkiem zadowolony. Choć nie jest on najtańszy, to uważam, że oferowana wygoda jest warta tej ceny. 
  • Drugą pozycję wkrótce uzupełnię — nie pamiętaj nazwy mojego obecnego krzesła. 🙂

Panoramiczny monitor

Jeśli Twój pisarz pracuje na laptopie, sugeruję Ci namówić go do przejścia na bardziej przyjazny zdrowej postawie wariant. Mam tu na myśli korzystanie z monitora panoramicznego, który znacznie poprawi jakość jego pracy. 

Sam korzystam z monitora: Iiyama G-Master G2530HSU Black Hawk — inwestycja sprawiła, że pozbyłem się uciążliwych bólów w odcinku szyjnym kręgosłupa. 

Klawiatura i myszka do pisania

Klawiatura i myszka to najbardziej podstawowy zestaw narzędzi, z których korzysta w codziennej pracy każda osoba zajmująca się copywritingiem. Sprawdź, czy znajomy copywriter nie potrzebuje wymienić swojej myszki i klawiatury.

Jeśli zdecydujesz się na ten rodzaj prezentu, upewnij się, że urządzenia są zaprojektowane z myślą o ergonomii korzystania z nich. 

Podnóżek biurowy

Wielu freelancerów pracuje z domu. Często ich stanowiska pracy nie są odpowiednio przystosowane do wielogodzinnych sesji pisarskich. Jeśli wiesz, że osoba obdarowywana jest niskiego wzrostu, tym samym, ma problem z utrzymaniem kąta prostego w stawach kolanowych podczas siedzenia, kup jej podnóżek. Na pewno to doceni!

Biurko do pracy stojącej

Obok krzesła, biuro do pracy stojącej jest najważniejszym elementem podnoszącym komfort pracy. Spędzanie wielu godzin w pozycji siedzącej jest wyjątkowo niezdrowym trybem pracy. Oprócz tego, że należy robić częste przerwy, warto sięgnąć po biurko, które pozwoli wykonywać obowiązki zawodowe na stojąco. 

Drobne upominki i gadżety dla osób zajmujących się pisaniem

Jeśli szukasz drobnego upominku dla znajomego, pisarza, możesz zainspirować się poniższą listą:

  • Personalizowany długopis;
  • Planer lub kalendarz;
  • Notes;
  • Kwiatek w doniczce na biurko, np. kaktus lub fikus;
  • Wejściówka na jakieś wydarzenie branżowe;
  • Karta podarunkowa (jeśli brakuje Ci w danej chwili kreatywności);

Mam nadzieję, że w powyższej liście pomysłów na prezent dla copywritera znajdziesz coś sensownego. Poza tym, sugeruję Ci rozmowę z bliską Ci osobą na temat prezentu — 

Prezent dla copywritera – praktyczne i kreatywne pomysły (podsumowanie)

Mam nadzieję, że powyższa lista pomoże Ci wybrać prezent, który ucieszy copywritera. Pamiętaj, aby przed konkretnym zakupem upewnić się, że osoba, której chcesz wręczyć podarunek nie ma jeszcze tej rzeczy. Warto dyskretnie wybadać temat przed zbliżającą się okolicznością, z której okazji chcesz podarować prezent copywriterowi.  

Podobne wpisy