Blogi o marketingu internetowym

Szukasz wartych uwagi źródeł wiedzy na temat marketingu internetowego? Blogi są dobrym tropem. Sprawdź listę stron z artykułami, które są dla mnie cennym źródłem pozyskiwania nowych umiejętności na temat digital marketingu. 

Bartekgasior.pl

Zacznę od małej autoreklamy — polecam Ci gorąco czytanie mojego bloga. Z każdym miesiącem coraz więcej osób z wyszukiwarki Google trafia na moje teksty.

Piszę u siebie przede wszystkim o SEO, copywritingu, content marketingu, email marketingu i e-commerce. 

Nie znajdziesz u mnie tekstów na temat reklamy online — nie jest to moja specjalizacja. Oczywiście, może się to w przyszłości zmienić.

Link: https://bartekgasior.pl

Search Engine Journal (SEO, content marketing, social media)

Search Engine Journal to jeden z najpopularniejszych na świecie blogów poświęconych tematyce digital marketingu.

Jest to blog prowadzony przez pracowników firmy Alpha Brand Media, na którym każdego dnia pojawiają się artykuły na temat różnych dziedzin digital marketingu — zarówno te poświęcone optymalizacji stron pod Google, reklamy internetowej, performance marketingu jak i praktycznie każdej dziedziny związanej z promocją w warunkach cyfrowych. 

link: https://www.searchenginejournal.com/

Neil Patel (SEO, PPC, content marketing)

Autorem tego bloga jest Neil Patel — ekspert od pozycjonowania stron i właściciel agencji marketingowej. Również autor narzędzia do analizy słów kluczowych — Ubersuggest.

Jeśli zamierzasz promować swój biznes z wykorzystaniem wyszukiwarki Google, sądzę, że warto tę witrynę odwiedzać. 

link: https://neilpatel.com/blog/

Ahrefs (SEO)

Blog twórców popularnego narzędzia do SEO jest jednym z najpopularniejszych miejsc w internecie na temat SEO. Codziennie pojawiają się tu aktualności na temat nowinek ze świata pozycjonowania stron. 

Jeśli chcesz od podstaw nauczyć się SEO, na blogu znajdziesz mnóstwo artykułów poświęconych tej tematyce. Wiedza tutaj prezentowana przyda Ci się również jest chcesz skutecznie wykorzystywać marketing afiliacyjny.  

Link: https://ahrefs.com/blog/

Search Engine Land (SEO, Google Ads)

Search Engine Land to kolejny blog, z którego nauczysz się skutecznie reklamować w Google Ads i pozycjonować strony internetowe.

Link: https://searchengineland.com/

HubSpot (SEO, reklama w internecie media społecznościowe)

Poszukując blogów marketingowych, koniecznie musisz zahaczyć od blog HubSpot. Oprócz artykułów firma publikuje liczne raporty i poradniki w postaci PDF — do bezpłatnego pobrania. Sam pobrałem większość dostępnych na stronie PDF-ów. 

Czytając regularnie bloga HubSpot 

link: https://www.hubspot.com/ 

WordStream (blog o reklamie internetowej)

Jeśli jesteś spragniony wiedzy na temat reklamy — Google Ads, Facebook Ads i tej prowadzonej w innych kanałach, to WordStream jest blogiem dla Ciebie. Na stronie pojawia się wiele treści, które pozwolą Ci realizować skuteczne kampanie reklamowe w internecie.

Link: https://www.wordstream.com/blog

Blogi o marketingu internetowym, które musisz czytać — podsumowanie

Z mojej strony to by było na tyle. Jestem przekonany, że powyższa lista blogów w pełni zaspokoi Twoje potrzeby edukacyjne. Tym samym Twój warsztat marketingowy z każdym przeczytanym artykułem będzie stawał się coraz to bogatszy. Aby być stale na bieżąco z nowo publikowanymi wpisami, sugeruję Ci się zapisać do newslettera na każdym z wymienionych blogów. 

Podobne wpisy