NeuronWriter opinie

Intuicyjny interfejs, precyzyjne dane, możliwość integracji z WordPressem — to tylko niektóre z funkcjonalności, za które uwielbiam edytor tekstu od Contadu, NeuronWriter. W poniższym tekście przedstawiam najważniejsze zalety tego oprogramowania do optymalizacji tekstów SEO. 

NeuronWriter — moja ocena tego edytora

Nie będę ukrywał… Jestem zachwycony tym narzędziem. Do tej pory korzystałem z aplikacji do tekstów SEO, które wymagały sztywnego wpasowywania się w ich system oceny treści. Gdy chciałem osiągnąć wysoką ocenę tekstu w narzędziu, musiałem się sporo nagimnastykować z odmianą słów — tak, aby narzędzie zaliczyło wystąpienie danej frazy kluczowej. W NeuronWriterze mogę pisać w pełni swobodnie.  Nawet gdy odmienię jakiś wyraz, lub poprzedzę go przecinkiem, punktacja mojego tekstu będzie rosła — NW potrafi wyłapywać semantyczne znaczenie poszczególnych zbitek słów. 

W NW optymalizuję teksty zarówno na swoje blogi, jak i blogi moich klientów. Oczywiście inteligentny edytor to tylko jedna z funkcjonalności tej aplikacji. Poniżej omówię każdą z tych, które są istotne z punktu widzenia SEO.

Ten tekst oczywiście też piszę w NeuronWriterze. 🙂

Jak tanio zdobyć dostęp do NeuronWritera?

NeuronWriter to edytor treści wchodzący w skład całego pakietu narzędzi oferowanego przez spółkę Contadu. Oprogramowanie jest wsparciem dla osób zajmujących się opracowywaniem i realizacją strategii content marketingowej pod kątem wyszukiwarek.

Contadu jest udostępniane w modelu SaaS według poniższego cennika. Kwota do zapłaty jest nieco niższa przy jednorazowej opłacie rocznej.

Jeśli jesteś freelancerem, te kwoty mogą być dla Ciebie dość wysokie. Na szczęście jest alternatywa, która daje Ci dostęp do edytora NeuronWriter — bez konieczności kupowania całego pakietu od Contadu.

NeuronWriter możesz wykupić w ramach licencji lifetime za pośrednictwem strony AppSumo. Pod tym adresem niewiele kosztuje NeuronWriter, bo zaledwie 89 USD — wychodzi ok. 370 zł.Tak jak już wspomniałem, w ramach tej ceny otrzymujesz dożywotni dostęp do narzędzia.

Główne funkcjonalności edytora NeuronWriter

NeuronWriter to kompletny zestaw funkcjonalności potrzebny do tworzenia treści zajmujących wysokie pozycje w Google. Oprócz samej możliwości pisania tekstów w NW możesz także optymalizować meta tagi, tworzyć teksty przy użyciu sztucznej inteligencji, generować szablony tekstów. Słowem, NW to ważne wsparcie content marketingu prowadzonego z myślą o wysokich pozycjach w Google. 

Ten artykuł może Cię też zainteresować: Senuto – opinie na tego narzędzia SEO

Wygodny edytor treści (bazujący na NLP)

Edytor NW to narzędzie, z którego korzystam każdego dnia. Jego działanie jest proste. Wpisujesz główne słowo kluczowe, na które chcesz optymalizować tekst. Później wystarczy kliknąć niebieski przycisk start, by móc utworzyć wysokiej jakości treści. 

Tworzenie analizy w NeuronWriter

Następnie NW zbiera dane z Google — ze stron w wynikach wyszukiwania, które zajmują najwyższe pozycje. Na tej podstawie w ciągu kilku sekund narzędzie generuje zestaw dziesiątek podpowiedzi, na podstawie których zoptymalizujesz swój tekst. 

Gdybym miał wskazać największą zaletę NeuronWriter, to właśnie fakt, że oprogramowanie jest tak łatwe w użyciu. Do tego bardzo intuicyjne. Zresztą w powyższych akapitach Ci to pokazałem. 

Intuicyjna budowa okna edytora

W głównym oknie masz przestrzeń do tworzenia treści. Powyżej dostępne są narzędzia do formatowania tekstu, wstawiania linków, grafik i filmów. Z kolei w panelu bocznym po prawej stronie znajdują się wszystkie wskazówki do tworzenia tekstów zoptymalizowanych pod SEO.

Panel aplikacji NeuronWriter

W panelu bocznym znajduje się cała lista słów i fraz kluczowych do wykorzystania w tekście. Warto zwrócić uwagę, że narzędzie dzieli je na te, które powinny znaleźć się w akapitach i te do umieszczenia w nagłówkach. 

Celem optymalizacji treści w narzędziu jest osiągnięcie najwyższej liczby punktów — punktacja jest widoczna na tym półkołowym wykresie w prawym górnym rogu. Tam również pojawia się informacja na temat wyniku, który trzeba osiągnąć według narzędzia, aby zająć najwyższe miejsce w Google.

Może Cię zainteresować: SEO Copywriting – co to jest?

Skuteczny edytor meta tagów

Neuron pomaga również zoptymalizować tagi title i meta description. Edycja ich treści odbywa się w podobny sposób, jak w przypadku narzędzia do pisania tekstu.

Tworzenie meta tagów w NeuronWriter

AI Writer

Jako osoba, która na co dzień zajmuje się pisaniem, tylko testowo wypróbowałem edytor AI. Mimo wszystko uważam, że to rozwiązanie idealnie sprawdza się w przypadku pisania treści zoptymalizowanych pod kątem SEO. 

Moduł do generowania treści AI ma kilka opcji:

  • Rozwinięcie tekstu — podajesz fragment, a narzędzie AI rozwija treść zgodnie z tematyką przez Ciebie zaproponowaną.
  • Parafraza tekstu — możesz wpisać określony tekst, a NW dokona jego parafrazy.
  • Generowanie pomysłów na artykuły — wpisujesz określone hasło tematyczne (np. handel internetowy), a po chwili otrzymujesz długą listę propozycji na tematy artykułów.
  • Generowanie opisów produktów — jeśli chcesz szybko wygenerować opisy produktów do sklepu internetowego, NW stworzy automatycznie treści od podstaw. 

Spójrz na poniższą próbkę. Poprosiłem w oknie do pisania AI o stworzenie struktury artykułu na temat: „SEO Co to jest?”. 

Ktoś może zarzucić, że to kiepskiej jakości tekst. Ok. Być może, ale dzięki temu szablonowi oszczędzasz sporą ilość czasu, który normalnie trzeba by przeznaczyć na zbudowanie takiego planu tekstu. Oczywiście jakość treści można trochę podciągnąć we własnym zakresie — nadać jej nieco marketingowej atrakcyjności. 

Dostępne integracje

NeuronWriter możesz zintegrować z takimi narzędziami jak:

  • Google Docs: sięgając po wtyczkę do Google Chrome, możesz pisać treści SEO bezpośrednio w Google Docs. Bez konieczności logowania się do NeuronWritera. 
  • Google Search Console: 
  • WordPress: NeuronWriter oferuje możliwość zintegrowania konta ze stroną WordPress. Dzięki takiemu połączeniu możesz od razu publikować zoptymalizowane treści w witrynach opartych o WP. 

Wykrywacz plagiatów

NeuronWriter zawiera moduł oparty na sztucznej inteligencji, który jest w stanie z dużą dokładnością wykryć, czy dany tekst zawiera ślady plagiatu. Niestety ten moduł jest dostępny tylko dla użytkowników korzystających z pakietu Gold. 

Ile kosztuje NeuronWriter?

Sam korzystam z podstawowej wersji narzędzia. Z reguły ten pakiet mi w pełni wystarcza. Mam tu dostęp do dwóch projektów i 25 analiz. Przez analizę rozumiem tutaj wygenerowanie pojedynczego tekstu. 

Tak, jak wyżej wspomniałem, sam kupiłem Neurona na stronie AppSumo za kwotę ok. 89 USD. Jeśli zależy Ci na idealnym narzędziu do optymalizacji tekstów, sądzę, że nie ma lepszej alternatywy za te pieniądze.

Oczywiście, jeśli chcesz mieć dostęp do kompletnej listy funkcjonalności, wtedy sugeruję Ci zakup NW w ramach całego pakietu od Contadu. 

Z tym że musisz pamiętać o jednym — wszystkie dodatkowe funkcjonalności takie jak: integracje, wykrywacz plagiatu, praca zespołowa nad tekstem są dostępne dopiero w wersjach Gold, Platinum i Diamond. W najdroższym pakiecie masz dostęp do aż 150 analiz treści! Sądzę, że taki zakres sprawdzi się tylko i wyłącznie w dużej agencji content marketingowej. 

NeuronWriter opinie

Podczas pisania tego tekstu, zajrzałem na Facebookowe grupy, by sprawdzić opinie na temat tego edytora — poczytać o zaletach i wadach, które dostrzegają inni użytkownicy. Niewiele wad znalazłem w sieci.

Spójrz na poniższy screen z grupy poświęconej SEO — zobacz, jak się ludzie wypowiadają na temat Contadu i NeuronWritera…

Neuronwriter — najlepszy edytor tekstów SEO w 2024 roku (moja opinia)

Jeżeli chodzi o moją opinię na temat Neuronwriter, uważam, że to najlepsze narzędzie do tworzenia dobrze zoptymalizowanych tekstów SEO. Rozwiązanie dobrze sprawdzi się w przypadku każdego rodzaju tekstów — opisów produktów i kategorii, pozycjonowanych podstron sprzedażowych i długich artykułów. W oprogramowaniu można zoptymalizować każdy element dotyczący tekstu, który sprawia, że podstrona ma szansę trafić na najwyższe pozycje w Google.

Podsumowując, jeśli szukasz alternatywy dla SurferSEO — takiej, która daje dużą frajdę z pisania — to NeuronWriter jest idealną propozycją dla Ciebie. Zwłaszcza że cena tego narzędzia jest naprawdę imponującą. Generalnie uważam, że to narzędzie musi się znaleźć w zestawie obowiązkowych aplikacji do pozycjonowania stron. Jeśli ta recenzja NeuronWriter nie jest dla Ciebie wystarczająca, możesz też zajrzeć na mój kanał YouTube — tam również prezentuję możliwości, które daje korzystanie z NeuronWriter.

Zamów NeuonWriter na AppSumo — dożywotni dostęp za 89 $

Podobne wpisy