Paynow opinie

Jesteś przedsiębiorcą, który chce sprzedawać w internecie? Aby zacząć działalność e-commerce, musisz skonfigurować system płatności w Twoim sklepie.  jedynym z dostępnych rozwiązań jest bramka płatności Paynow. Sam z niej korzystam, dlatego postanowiłem podzielić się swoją opinią na jej temat. 

Paynow – co to jest?

Paynow to system płatności online od mBanku s.a. Dzięki tej usłudze możesz oferować praktycznie wszystkie formy płatności w sklepie, których oczekują klienci. 

Na tle konkurencji jest to stosunkowo nowy system płatniczy. Jednak krótki staż na rynku nie stanowi przeszkody na drodze do zwiększania popularności. 

Paynow – dostępne metody płatności

Pod kątem ilości dostępnych form płatniczych Paynow nie odstaje od pozostałych konkurentów. Dzięki dodaniu tej usługi płatniczej do swojego sklepu internetowego dostarczasz klientom pełną listę form płatności.

  • Szybki przelew: Paynow pozwala udostępniać link do płatności. 
  • BLIK: prowadząc sklep z wykorzystaniem Paynow udostępnisz klientom tę uwielbianą metodę płatności. 
  • Płatności kartą: klienci Twojego sklepu łatwo zapłacą za zakupy przy użyciu kart płatniczych VISA i MasterCard. 
  • Płatności mobilne: klienci zapłacą z łatwością, korzystając z portfeli płatniczych Apple Pay i Google Pay.

Paynow – zalety

Według mnie oferta Paynow w sklepach internetowych to w tej chwili jedna z najlepszych na rynku opcji. Wydaje mi się, że nie ma na rynku dostawcy płatności internetowych, który oferowałby równie atrakcyjne warunki współpracy. Sam zresztą korzystam z usług płatniczych mBanku. 

Poniżej dzielę się konkretnymi zaletami tego rozwiązania płatniczego. 

Niskie prowizje od transakcji

Każdy sprzedawca oczekuje, że operator płatności nie będzie pobierać wysokich prowizji. Pod tym kątem Paynow wypada świetnie. Przez 60 dni możesz cieszyć się sprzedażą wolną od jakichkolwiek prowizji.

Po upływie 2 miesięcy przez rok korzystasz z niskiej prowizji, która wynosi zaledwie 0,80% wartości sprzedaży. 

źródło: https://www.paynow.pl/

Natychmiastowy transfer środków na rachunek w mBanku

jako że usługa jest powiązana z kontem firmowy w mBanku, płatności od klientów natychmiast trafiają na Twoje konto. Nie musisz tutaj dokonywać żadnych transferów — klient kupuj, Ty od razu masz pieniądze na koncie. 

Wygodne zarządzanie bramką płatności

Integrator płatności Paynow jest zarządzany z poziomu bankowości internetowej mBanku — to oznacza, że nie musisz przełączać się między dwoma panelami, aby zarządzać bramką i kontem bankowym. 

Paynow – wady

Choć sam nie mam powodów do narzekania, to w internecie można znaleźć na temat Paynow opinie mniej przychylne. Na ich podstawie próbowałem napisać następną część tego artykułu. 

Konieczność posiadania konta bankowego

Jeśli chcesz korzystać z Paynow, konieczne jest założenie konta bankowego mBank. Przy czym muszę zaznaczyć, że nie jest to żadną niedogodnością. mBank ode mnie nie pobiera żadnych prowizji — jedynie te będące prowizjami od sprzedanych produktów. 

Konto firmowe mBank po prostu jest — jeśli zajdzie taka potrzeba, możesz z niego robić przelewy lub wypłacać pieniądze. Tak przynajmniej u mnie to wygląda. 

Brak płatności odroczonych

Mimo że ta forma płatności nie jest jakoś szczególnie popularna wśród klientów, to niekiedy sprzedawcy chcą ją oferować swoim klientom. Korzystanie z Paynow nie pozwala na wdrożenie tego kanału płatności. 

Może też Ci przeszkadzać fakt, że płatności ratalne nie będą dostępne w Twoim sklepie. Z drugiej strony, może się okazać, że dostawca usługi wkrótce rozszerzy listę dostępnych opcji płatności.  

Kiepskie wsparcie techniczne na etapie konfiguracji

Gdy wdrażasz płatności w sklepie, możesz czuć się lekko osamotniony. Choć uważam, że ten proces jest banalny — zwłaszcza gdy korzystasz z takich platform jak WordPress, PrestaShop, czy RedCart. 

Kilka lat temu konfigurowałem tę bramkę płatności na własnej platformie online, ale nie przypominam sobie, by proces ten przysporzył mi trudności. 

Szukasz platformy e-commerce? Sprawdź: ranking oprogramowania e-commerce

Korzystanie z Paynow w praktyce

Rozpoczęcie współpracy z tym operatorem płatności jest proste — cały proces sprowadza się do kilku kroków. 

  1. Aby obsługiwać płatności Paynow na stronie internetowej, w pierwszej kolejności trzeba założyć konto w mBanku. 
  2. Następnie wypełniasz wniosek, w którym podajesz informacje na temat Twojej działalności. Jest on rozpatrywany przez pracowników — jeśli przejdzie pozytywnie weryfikację, Ty już po chwili możesz na stronie dodawać nową bramkę płatności.
  3. Bramkę płatności w większości przypadków dodaje się poprzez wklejenie klucza API w panelu administracyjnym sklepu. Jeśli proces ten przerasta Cię pod kątem technicznym, możesz skorzystać ze wsparcia technicznego Paynow.

Paynow – dostępne integracje

Paynow można zintegrować z praktycznie każdą platformą sklepową. Nawet jeśli Twój sklep jest oparty o rozwiązanie dedykowane, to za sprawą API także dokonasz integracji. W tym ostatnim przypadku pewnie będzie potrzebna pomoc programisty. 

Na stronie Paynow można przeczytać, że dostawca zadbał o gotowe integracje z następującymi platformami e-commerce.

  • SOTEShOP;
  • RedCart;
  • Sellingo;
  • Bookero;
  • ShopGold;
  • SkyShop;
  • WooCommerce;

W bazie wiedzy udostępnianej przez Paynow znajdziesz materiały poradnikowe, z którymi łatwo zintegrujesz usługi płatnicze ze swoim sklepem.

Sprawdź w dokumentacji Paynow, jak dokonać integracji sklepu

Pamiętaj, że warunkiem koniecznym do integracji z Paynow jest posiadanie własnej działalności gospodarczej. Nie da się wdrożyć tej bramki płatności bez firmy. 

Kilka słów na temat dostawcy Paynow

mBank to jeden z najpopularniejszych banków w naszym kraju. Marka cieszy się popularnością zarówno wśród klientów indywidualnych, jak i firmowych. 

Jak można przeczytać na stronie banku, jest on piątym w Polsce bankiem  pod względem wielkości aktywów. Prawie 6 milionów klientów indywidualnych ma tu swoje konta, a 33 tysiące firm korzysta z bankowości dla biznesu. 

Pomimo kilku głośnych incydentów związanych z działaniem infrastruktury banku, uważam, że oferowane usługi płatnicze w internecie nie budzą żadnych zastrzeżeń. 

Paynow – opinie na temat tej bramki płatniczej

Przyznam szczerze, że w internecie nie ma zbyt wielu opinii ze strony użytkowników na temat bramki płatności od mBanku — tak naprawdę przejrzałem Facebook-a i Google no i nie znalazłem żadnych recenzji pochodzących od użytkowników. Podzielę się więc swoimi spostrzeżeniami na temat tej usługi. 

Idealna bramka płatności — oprócz tego, że oferuje szeroką listę metod płatności — powinna działać bez problemów natury technicznej. Dodatkowo powinna oferować niską prowizję.

Biorąc pod uwagę powyższe kryteria, uważam, że płatności online Paynow zdają tutaj egzamin wzorowo. Nie przypominam sobie, by przez cały okres korzystania z tych usług płatniczych wystąpiły jakiekolwiek komplikacje. Dodam, że korzystam z bramki płatniczej Paynow od 2022 roku. 

Paynow opinie i recenzja na temat  płatności online Mbank (podsumowanie)

Podsumowując, Paynow od mBanku to świetna propozycja dla firm, które dopiero rozpoczynają swoją przygodę w świecie e-commerce. Dla nich najważniejsza jest minimalizacja kosztów działalności. Paynow stwarza dobre ku temu warunki. 

Jeśli chcesz dobrze wystartować ze swoim biznesem, Paynow jest wartym uwagi rozwiązaniem płatniczym dla sklepów internetowych. Mimo wszystko, jeśli nadal nie jesteś zdecydowany, polecam sprawdzić warunki współpracy na stronach internetowych operatorów działających w naszym kraju. 

Najczęściej zadawane pytania na temat Paynow

Co to jest Paynow?

Paynow to bramka płatności dostarczana przez mBank. Dzięki niskim prowizjom i łatwej integracji z platformami sklepowymi jest to jedna z najatrakcyjniejszych propozycji dotyczących szybkich płatności online.

Ile kosztuje Paynow?

Jedynym kosztem dla Ciebie — jako właściciela sklepu — jest prowizja. Na szczęście zaczynasz ją płacić dopiero po upływie 60 dni. Poza tym prowizja jest najniższa spośród wszystkich podmiotów działających na krajowym rynku.

Jakie banki obsługuje Paynow?

Mimo że Paynow to usługa dostarczana przez mBank, to klienci znakomitej większości banków działających w Polsce mogą dokonywać szybkich płatności w Twoim sklepie. Pod względem dostępnych banków oferta Paynow jest na tym samym poziomie, co u pozostałych operatorów płatniczych.

Czy Paynow jest bezpieczne?

Paynow spełnia najwyższe standardy dotyczące obsługi płatności w internecie. Sam korzystam z tej usługi na swojej stronie i mogę stwierdzić, że działa ona zgodnie z oczekiwaniami.

Podobne wpisy