Copywriter Freelancer

Chcesz nim zostać, czy raczej szukasz kogoś takiego do współpracy...?

Jeśli chcesz zatrudnić osobę do pisania tekstów, na dole strony są moje dane kontaktowe.
Jeśli zaś chcesz skorzystać z porad, jak zostać copywriterem freelancerem, to poniżej przedstawiam
4 kroki, które nalezy wykonać, aby zacząć skutecznie działać jako copywriter freelancer.

4 kroki do zostania copywriterem freelancerem

Krok 1: Zdobądź potrzebną wiedzę

Nie wiem, czy masz już jakąś wiedzę na temat copywritingu, ale wole przyjąć, że nie. Dlatego w pierwszej kolejności należy zapoznać się z teorią szeroko rozumianego copywritingu.

Copywriting to dziedzina wielorodna. Gdy będziesz pracować jako freelancer copywriter prawdopodobnie nie będziesz mieć możliwości wybierania sobie zleceń. Takie jest życie: będziesz brać to, czego akurat klienci potrzebują. Najczęściej będą to teksty na strony www, artykuły blogowe, zlecenia na treści kreatywne (hasła reklamowe, nazwy, claimy), jak również mogą Ci się trafić klienci, którzy będą chcieli zlecić napisanie książki.

Jeżeli chodzi o źródła wiedzy, polecam sięgnąć do książek na temat copywritingu. Jak również kanałów i blogów poświęconych tej tematyce. Możesz też wziąc udział w kursie SEO copywritingu online.

Nauka copywritera freelancera
Portfolio copywritera freelancera

Krok 2: Zbuduj portfolio

Przeszło Ci teraz przez myśl, “on sobie jaja robi?! Nie wykonałem żadnego zlecenia, a mam budować portfolio?!”

Doskonale zdaję sobie sprawę, że może to brzmieć niepoważnie, ale masz tutaj 2 wyjścia: możesz spróbować iść na staż. Nie będzie to pewnie finansowy szczyt marzeń, ale pomoże Ci to wystartować.

Możesz też napisać kilka tekstów do tzw. szuflady. Taki wariant finansowo jest jeszcze mniej obiecujący. Ale początki freelancera copywritera bywają ciężkie. 😋

Sprawdź ten artykuł na moim blogu. Tu masz listę 13 stron ze zleceniami dla copywriterów.

Krok 3: wystartuj z promocją swoich usług

Internet stwarza naprawdę potężne możliwości jeżeli chodzi o promocję swojej działalności. Masz pełen arsenał narzędzi promocyjnych.

Możesz założyć własną stronę internetową, działać aktywnie w mediach społecznościowych (założenie kanału na Youtube, profile na LinkedIn, Facebooku, Instagramie).

Jeśli nie czujesz się na siłach, aby rozwijać swoje własne kanały promocji, możesz ograniczyć się do wysyłania swoich ofert do agencji copywriterskich, lub firm, które uważasz, że byłyby zainteresowane Twoimi usługami.

Copywriter freelancer - promocja
zarabiaj jako copywriter freelancer

Krok 4: Zacznij zarabiać jako copywriter freelancer

Zakładam, że na tym etapie już będziesz mieć pewne doświadczenie, które pomoże Ci ustalać konkurencyjne stawki. Stawki dzięki, którym zaczniesz zarabiać przyzwoite pieniądze. 

Na tym etapie już nie unikniesz konieczności założenia swojej strony internetowej. Z resztą zobaczysz, że brak strony internetowej będzie Ci przeszkadzał i utrudniał zdobywanie atrakcyjnych zleceń.

Ale spokojnie. Wszystko po kolei. 😉

Copywriter freelancer - kontakt

Jeśli chcesz skorzystać z usług copywritera freelancera piszącego od 2016 roku, Napisz do mnie.

Nie należę do osób, które podejmują się każdego zlecenia. Zaproponuję Ci współpracę tylko wtedy, gdy będę wiedział, że obie strony będą zadowolone z efektów końcowych.

Odwiedź też moją stronę