Senuto - oprogramowanie do SEO

Dokładna analiza danych to klucz do zajmowania wysokich pozycji w Google. Jeśli szukasz narzędzia, które ułatwia pracę w tym zakresie — oferując też dodatkowe funkcjonalności — to jesteś we właściwym miejscu. Z tego tekstu dowiesz się, czym jest Senuto i jak korzystać z tego narzędzia, aby poprawić SEO swojej strony. 

Na początku muszę zasygnalizować, komu korzystanie z Senuto przyniesie największy pożytek. Oczywiście do tego grona osób zalicza się specjalista SEO, SEO copywriter i content marketer.

Senuto – opinie na temat tego narzędzia

Podejrzewam, że trafiasz na ten artykuł, bo chcesz poznać opinie na temat Senuto. Zanim przejdziemy do omówienia funkcjonalności oferowanych przez narzędzie, zerknij na poniższe referencje dotyczące tego oprogramowania. Sądzę, że są silnym argumentem przemawiającym za skorzystaniem z tego narzędzia. 

Zobacz opinie o tym narzędziu:

Cenię Senuto za przejrzysty interfejs i mnogość funkcjonalności. To nie jest narzędzie tylko i wyłącznie do samej analizy  widoczności. Możemy tutaj też dokładnie przeanalizować konkurencję i konkretne adresy URL. Często korzystam też z monitoringu pozycji oraz testuję narzędzie AI writer —

Wojtek Konieczny, wojtekkonieczny.pl

Poniżej kolejna pozytywna recenzja na temat Senuto:

Przychylne opinie Senuto na pewno w dużym stopniu zawdzięcza wychodzeniu naprzeciw potrzebom użytkowników. Firma stale prowadzi komunikację z użytkownikami, m.in. organizując często webinary poradnikowe. 

Cennik Senuto

Senuto jest oferowane w 4 pakietach. Będę starał się regularnie aktualizować dane w tym artykule — w momencie, gdy go publikuję cennik kształtuje się następująco:

 • Lite: 99 zł netto / miesiąc;
 • Basic: 208 zł netto / miesiąc;
 • Advanced: 416 zł netto / miesiąc;
 • Prime: 699 zł netto / miesiąc

Niezależnie do tego, na którą opcję cenową się zdecydujesz, otrzymasz dostęp do analizy widoczności strony, analizy słów kluczowych, generatora content planu, narzędzia do AI copywritingu. Różnice są jedynie ilościowe. 

Sprawdź cennik Senuto

Jeśli nie chcesz od razu wydawać pieniędzy w ciemno, możesz wypróbować narzędzie w ramach 14-dniowego okresu próbnego — w tym czasie otrzymasz dostęp do wszystkich funkcjonalności, które oferuje interesujący Cię pakiet. 

Senuto – główne zalety platformy

Senuto to prawdziwy kombajn do pracy nad SEO strony. Poniżej omawiam argumenty, które sprawiają, że chętnie korzystam z tego oprogramowannia. 

Wszechstronność zastosowań

Senuto to możliwość prowadzenia analityki SEO na wielu polach. Narzędzie pozwala:

 • monitorować zmiany widoczności w Google strony — zarówno Twojej, jak i konkurencji;
 • Wykrywać ewentualne kanibalizacje w obrębie Twoich stron;
 • Tworzyć treści przy użyciu AI;

Brakującym obszarem, w którym to narzędzie Ci nie pomoże jest link building. Na szczęście do działań SEO w tym zakresie wystarczy Google Search Console lub bezpłatna wersja Ahrefs. 

Dostępność wielu materiałów szkoleniowych

Senuto to platforma obfitująca w treści edukacyjne. Nawet jeśli nie zdecydujesz się na zakup narzędzia, możesz skorzystać z bogatej bazy wiedzy, którą udostępnia Ci firma. 

 • SEO Space: każdy entuzjasta SEO może założyć swoje konto na forum, które jest zarządzane przez właścicieli oprogramowania. Jest tam poruszanych wiele wątków na temat pozycjonowania. Miejsce daje wartość zarówno osobom początkującym, jak i bardziej doświadczonym specjalistom. 
 • Kanał na YouTube: Senuto często organizuje webinary na temat pozycjonowania. Często są tam zapraszani goście, którzy dzielą się swoją wiedza na temat SEO;
 • Senuto Wiki: strona agregująca najważniejsze informacje poradnikowe na temat poruszania się po platformie Senuto. Jest świetnym punktem wyjścia do rozpoczęcia pracy z narzędziem.

Intuicyjny interfejs

Senuto jest świetnym narzędziem pod kątem przejrzystości interfejsu aplikacji. Korzystanie z każdego modułu jest tutaj wygodne. Nawigacja po stronie nie powinna nikomu przysporzyć trudności. 

Dobra obsługa klienta

Mimo że nie ma możliwości kontaktu telefonicznego z działem obsługi klienta, to pracownicy sprawnie odpowiadają na zapytania mailowe użytkowników. 

Jeśli masz pilną sprawę, z Senuto możesz kontkatować się za pomocą mediów społecznościowych. Firma jest aktywna w swoich kanałach komunikacji. 

Senuto – wady 

Mimo licznych zalet, Senuto w oczach użytkowników ma też pewne mankamenty. Na szczęście nie wysuwają się one na pierwszy plan. Właściwie to udało mi się zidentyfikować tylk dwie wady Senuto. 

Wysoka cena

Wiele osób skarży się na podwyżki cen, które firma wprowadziła niedługo przed datą publikacji tego artykułu.

Według mnie pretensje są troche nieuzasadnione. Obecnie wszystko drożeje. Trudno się spodziewać, że ta tendencja nie wystąpi w przypadku narzędzi SEO.

Biorąc pod uwagę wysoki koszt narzędzi konkurencyjnych, uważam, że cena Senuto na ich tle jest wciąż atrakcyjna. 

Aplikacja mobilna często przestaje działać

Gdy dowiedziałem się, że można korzystać z Senuto za pomocą aplikacji mobilnej, od razu zainstalowałem ją na swoim smartfonie. Niestety szybko okazało się, że oprogramowanie nie działa tak, jak powinno. Postanowiłem je skasować i zainstalować na nowo. Niestety po kilku dniach znów przestała działać. 

aplikacja mobilna senuto

Ten błąd: We couldn’t fetch… to norma. Finalnie postanowiłem przestać korzystać z tej aplikacji.

Kilkukrotnie występowały problemy techniczne, więc pogodziłem się z tym, że będę korzystał z narzędzia tylko za pomocą przeglądarki na komputerze. 

Do czego w ogóle potrzebne mi Senuto…?

Jest kilka narzędzi do SEO, na których warto oprzeć swoje codzienne działania. Jednym z nich niewątpliwie jest Senuto. 

Dzięki tej aplikacji można realizować następujące działania:

 • Analiza widoczności Twojej strony i Twojej konkurencji;
 • Dostęp do kilkumilionowej bazy słów kluczowych;
 • Monitoring pozycji (aktualizowany każdego dnia);
 • Szczegółowa analiza wyników w TOP10 Google;
 • Content planer umożliwiający automatyczne tworzenie tematów artykułów;
 • Content writer pozwalający na podstawie sztucznej inteligencji tworzyć treści na bloga;

Narzędzie jest w logiczny sposób uporządkowane — każda z powyższych funkcjonalności znajduje się w odrębnym module. Poniżej wyjaśnię, jak konkretnie wygląda praca w oprogramowaniu Senuto. 

Analiza widoczności stron w Senuto

Pierwszy z dostępnych w Senuto modułów pozwala monitorować zmiany widoczności strony w SERP-ach. Monitoring ten odbywa się na wielu płaszczyznach. Wystarczy wpisać adres interesującej nas strony, by otrzymać wiele wartościowych informacji związanych z jej widocznością.

W pierwszej kolejności można sprawdzić na jakie frazy dana witryna pojawia się w TOP 3, TOP 10 i TOP 50 wyników wyszukiwania Google. W tym miejscu można też dowiedzieć się, jak na tle naszej strony wypada konkurencja — jak zmienia się jej widoczność w odniesieniu do czasu.

Jeden z raportów dostępnych w tym module pozwala zbadać ogólną kondycję strony — pokazać, jak często jest ona odwiedzana przez użytkowników wyszukiwarki Google. 

Moduł ten pozwala też identyfikować występowanie zjawiska kanibalizacji stron. Można tu także podejrzeć wykres wskazujący ewentualną sezonowość poszczególnych fraz kluczowych.

Baza słów kluczowych Senuto

Jedną z najważniejszych funkcjonalności dla specjalistów SEO jest dostęp do ogromnego zbioru słów kluczowych. Znajduje się tu wiele przydatnych raportów na temat poszczególnych fraz.

Raport “Grupy słów kluczowych”

W tym miejscu oprogramowanie przypisuje całą grupę słów kluczowych powiązanych z interesującą Cię frazą — tak, aby móc je umieścić na swoich podstronach — pozostają one ze sobą znaczeniowo/tematycznie w ścisłym związku ze sobą.

Moduł baza słów kluczowych to także dwa dodatkowe cenne raporty:

 1. Pytania: Senuto pokazuje wszystkie pytania, w których pojawia się wprowadzone przez Ciebie słowo kluczowe. 
 2. Słowa zależne: Tutaj otrzymujesz porcję słów, które są powiązane z wpisanym przez Ciebie słowem kluczowym. 

Dane zgromadzone w module Baza słów kluczowych stanowią świetne warunki do optymalizacji strony oraz poprawie pozycji na interesujące Cię frazy kluczowe. Z drugiej strony na rynku pojawiło się wiele edytorów tekstowych, które w sposób automatyczny gromadzą powiązane słowa kluczowe i prezentują je w inteligentnym edytorze tekstowym — przykładem może być tu NeuronWriter.

Ten artykuł może Cię zaciekawić: narzędzia dla SEO copywritera

Monitoring w Senuto

Senuto pozwala stworzyć projekt, który możesz stale monitorować — bez konieczności wpisywania adresu strony. Tworzenie projektu to prosty proces. Wystarczy podać adres domeny, nazwę projektu i określić region, na którym ma być prowadzony monitoring.

Po kilku minutach projekt zostaje dodany do Twojego panelu Senuto. Od tego momentu masz stały wgląd do informacji związanych z widocznością Twojej witryny w Google. 

Możesz sprawdzić, jak wygląda historia widoczności strony na poszczególne frazy kluczowe. Dowiedzieć się, na które frazy pojawia się wynik wyszukiwania typu direct answer. 

Analiza SERP

Kolejny moduł służy szczegółowenu prześwietlaniu sytuacji w SERP na frazy, które Cię interesują.

Wystarczy wprowadzić słowo, na które chcesz pozycjonować stornę w Google, a Senuto zbierze najważniejsze informacje na temat podstron, które są w pierwszej dziesiątce wyników wyszukiwania na to własnie słowo.

Analiza SERP pozwoli Ci na lepsze planowanie treści — wskazując jaki brzmi tekst nagłówków Twoich głownych rywali w SERP-ach, jak wygląda struktura całego tekstu na tych podstronach i jaka jest długość samej treści. Każdy ekspert SEO doceni znaczenie tego modułu dla skuteczności działań SEO.

Content planner Senuto — jak wykorzystać go do przygotowania treści na 3 miesiące?

Opracowywanie content planów bywa żmudnym zajęciem. A przynajmniej do niedawna takie było. Dziś SEO-wcy mogą skorzystać z Senuto i z modułu Content Planner. Wystarczy w tym narzędziu wprowadzić swoją domenę, słowo kluczowe, które ma być bazą dla content planu i adresy stron konkurencji, a Senuto na tej podstawie przygotuje plan publikacji artykułów na blogu.

Cały proces jest praktycznie automatyczny i trwa kilka minut. Oczywiście — aby działania te miały sens — trzeba wcześniej zorientować się, jakie główne frazy kluczowe są istotne dla Twojego biznesu i kto jest Twoją bezpośrednią konkurencją. Tylko wtedy content plan będzie miał faktyczną wartość.

Writer od Senuto

Niedawno dodaną funkcjonalnością do zestawu Senuto jest moduł writer. Pozwala on generować treści (lub same rekomendacje do tekstów), wykorzystując machine learning. Funkcjonalność ta może być sporą optymalizacją finansową każdej kampanii SEO.  W oparciu o zgromadzone dane doświadczony content editor może przygotować wysokiej jakości treści w krótkim czasie — bez konieczności angażowania zewnętrznych SEO copywriterów.

Writer od Senuto w oparciu o dane z tekstów na najwyższych pozycjach w Google, podpowiada, ile w Twojej treści powinno znaleźć się słów, nagłówków i obrazków. Dodatkowo sugeruje działania poprawiające linkowanie wewnętrzne. Napisany tekst można później monitorować w oknie aplikacji. To rozwiązanie zwiększa skuteczność marketingu internetowego w wyszukiwarce. 

Senuto – integracje z zewnętrznymi narzędziami

Dużym udogodnieniem w aplikacji jest możliwość połączenia konta z zewnętrznymi narzędziami. Do dyspozycji użytkowników są następujące integracje Senuto:

 • Google Search Console;
 • Google Analytics;
 • Locker Studio;
 • Slack;
Integracje dostępne w Senuto

Moja osobista recenzja na temat Senuto

Jako że Senuto to narzędzie numer 1 w mojej codziennej pracy, moja ocena jest jak najbardziej pozytywna. Oprogramowanie to pozwala mi zwiększać widoczność w TOP 10 Google — zarówno na moich stronach, jak i witrynach klientów. 

Kilka razy dziennie zaglądam do Senuto, aby sprawdzić różnego typu dane. Raz sprawdzam popularność fraz, innym razem wykonuję analizę konkurencji.

Stale korzystam z monitoringu słów kluczowych i pozycji mojej strony na konkretne frazy. 

Senuto – informacje na temat spółki

Senuto to marka, której obecność na rynku sięga 2014 roku. Obecnie firma działa jako spółka z ograniczoną odpowiedzialnością, a jej siedziba znajduje się w Warszawie przy ul. Czerniowieckiej 6b. 

Firma stawia na ekspansę zagraniczną — obecnie oprogramowanie jest oferowane użytkownikom, którzy chcą analizować wyniki wyszukiwania w Czechach, Słowacji i Szwecji. 

Senuto angażuje się w liczne inicjatywy związane z branżą SEO — często uczestniczy w organizacji lub obejmuje partonat nad największymi wydarzeniami marketingowymi. Wystarczy wspomnieć o takich eventach jak Kulturalnie o SEO, semKRK.

Senuto – recenzja i cennik narzędzia + opinie użytkowników (podsumowanie)

Jeśli chcesz poprawić skuteczność działań pozycjonerskich, omówione oprogramowanie może być wręcz kamieniem milowym na drodze do wysokich pozycji w Google. Wykorzystanie tego narzędzia SEO wyraźnie pomoże w zwiększeniu ruchu z Google w Twoim serwisie. Sięgając po Senuto będziesz w stanie każdego dnia szczegółowo monitorować i optymalizować swoje treści — ku uciesze robotów wyszukiwarki i czytelników Twoich tekstów.

Pamiętaj, że Senuto jest jednym z najpopularniejszych narzędzi do zarządzania słowami kluczowymi i publikacji treści na stronach. Twórcy aplikacji stale pracują nad nowymi funkcjonalnościami — warto skorzystać z tego oprogramowania, które zwiększy marketingowy potencjał Twojej witryny. 

Senuto – często zadawane pytania

Do czego przyda Ci się Senuto?

Senuto w pracy SEO specjalisty przyda się przy analizie słów kluczowych, monitorowaniu widoczności strony i ocenie jakości działań konkurencji. Sprawdzisz w oprogramowaniu też pozycje w wynikach wyszukiwania Twojej strony. 

Senuto czy Semstorm: które narzędzie wybrać?

Wybór pomiędzy dwiema aplikacjami nie jest łatwy. Najczęściej zależy od indywidualnych preferencji. Na szczęście oba oprogramowania możesz wypróbować w ramach bezpłatnego 14-dniowego okresu próbnego. 

Czy Senuto jest darmowe?

Senuto to płatne narzędzie. W dodatku wcale nie jest tanie. Jednak korzyści, jakie daje właścicielom stron internetowych sprawiają, że warto zainwestować w oprogramowanie. 

Kto powinien zainwestować w Senuto?

Każdy freelancer lub angencja SEO zrobi kapitalny użytek z tego oprogramowania. Również osoby, które zajmują się pisaniem tekstów SEO, skorzystają z dostępnych tu funkcjonalności.

 

Podobne wpisy